Perun - V2 Optical - Mosfet Drop-in back wire

0000000638

Nowy produkt

Perun V2 Optical jest urządzeniem zastępującym w gearboxach wersji 2 kostkę stykową układem elektronicznym opartym o tranzystory MOSFET oraz dodającym wiele nowych funkcji dla Twojej repliki.

Więcej szczegółów

329,00 zł brutto

Płatności
Płatności

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Perun V2 Optical jest urządzeniem zastępującym w gearboxach wersji 2 kostkę stykową układem elektronicznym opartym o tranzystory MOSFET oraz dodającym wiele nowych funkcji dla Twojej repliki.

Wyeliminowanie mechanicznych styków likwiduje problem ich stopniowego zużywania się. Stosowane przez nas tranzystory MOSFET posiadają o wiele niższą oporność niż styki, co poprawia szybkostrzelność repliki. W układzie spustowym często zawodzą też drobne elementy odpowiedzialne za funkcjonowanie trybu ognia pojedynczego, szczególnie w replikach złożonych z części różnych producentów. Perun V2 Optical redukuje do minimum ilość części ruchomych, co pozytywnie wpływa na niezawodność repliki i zapewnia właściwe funkcjonowanie trybów prowadzenia ognia, nawet w „składakach".

 

Funkcje
Zastosowanie mikrokontrolera pozwala rozszerzyć możliwości repliki między innymi o ustawienie dowolnej kombinacji trybów prowadzenia ognia na każdym z ustawień selektora. Dostępne tryby to:
- zabezpieczony,
- strzał pojedynczy,
- seria 2-5 strzałów,
- ogień ciągły.
Programowanie wszystkich opcji, nie tylko trybów ognia, ale i włączanie oraz wyłączanie aktywnego hamulca i ochrony baterii odbywa się jedynie za pomocą selektora ognia oraz spustu łatwymi do zapamiętania sekwencjami. Umożliwia to zmianę ustawień repliki w dowolnym momencie i w ciągu kilkunastu sekund, nawet pod ogniem przeciwnika.

Jedną z najważniejszych funkcji Peruna V2 Optical jest precocking. Szybka reakcja na wciśnięcie spustu może być kwestią zwycięstwa lub przegranej, szczególnie podczas walki w budynku. Przy włączonym precockingu tłok pozostanie w tylnej pozycji po każdym strzale, co skraca czas między wciśnięciem spustu a strzałem do minimum. Mikrokontroler za pomocą czujnika optycznego sprawdza pozycję i prędkość zębatki tłokowej, a następnie wykorzystuje tą informację, aby po zwolnieniu spustu przekazać silnikowi tylko tyle energii, by umieścić tłok w tylnym położeniu. W przypadku replik o wysokiej szybkostrzelności układ wykorzysta inercję silnika, aby naciągnąć sprężynę i wyhamuje zębatki kiedy tłok znajdzie się w odpowiedniej pozycji. Pozwala to zmniejszyć pobór prądu z baterii i zmniejszyć zużycie silnika. Precocking działa zarówno w trybie ognia pojedynczego, jak i serii oraz przy ogniu automatycznym.

Układ posiada aktywny hamulec (active brake; AB) pozwalający zatrzymać silnik po każdym strzale. W razie występowania problemu podwójnego strzału w replikach o dużej szybkostrzelności, aktywny hamulec zapobiegnie temu zjawisku, jeżeli nie będziemy korzystać z precockingu. Pozwala on też zapobiec „ubijaniu się" sprężyny głównej, jeżeli po strzelaniu oddamy strzał z włączonym trybem AB. Aktywny hamulec można w ciągu kilkunastu sekund wyłączyć i włączyć.

Tryb ochrony baterii przeznaczony jest dla ochrony pakietów Li-Po. W razie spadku napięcia baterii do niebezpiecznie niskiego poziomu, użytkownik zostaje o tym powiadomiony powtarzającymi się co pół minuty krótkimi sygnałami dźwiękowymi. Tryb ten również można swobodnie włączać i wyłączać.

Tryb podwójnego strzału pozwala na łatwe oddawanie szybkich strzałów w trybie ognia pojedynczego. Po uruchomieniu tej opcji, jeżeli ustawiony zostanie tryb ognia pojedynczego, strzał zostanie oddany przy naciśnięciu oraz puszczeniu spustu.

Integralną częścią Peruna V2 Optical  jest gotowe do montażu okablowanie oparte o niskooporowe przewody silikonowe wyprodukowane przez firmę Muldental,
której produkty zyskały szerokie uznanie wśród airsoftowych serwisantów dzięki swojej elastyczności, a co za tym idzie łatwości montażu. Perun V2 Optical dostępny jest w wersji z kablami na przód oraz na tył.


Kompatybilność
Perun V2 Optical został z pozytywnym wynikiem przetestowany w gearboxach V2
firm: G&P, G&G, Classic Army, KWA, Ultimate, A&K/PJ, JG, Specna Arms,
Cyma. Dotyczy to gearboxów w standardzie Tokyo Marui. Należy pamiętać,
że nie będzie pasował do gearboxów różniących się od tego standardu, np.
ARES EFCS. Perun V2 pasuje również do przedłużonych gearboxów V2
stosowanych w replikach SR25.

Perun V2 Optical dobrze współpracuje z replikami wyposażonymi w zębatki typu
DSG, ponieważ jego czujniki optyczne nie są narażone na obciążenia
spotykane w konfiguracjach z wysoką szybkostrzelnością. Zwracamy uwagę,
że przy stosowaniu zębatek DSG mogą wystąpić problemy z funkcjonowaniem
precockingu i jeżeli tak się stanie należy go wyłączyć. Jego brak w
replikach z tak wysoką szybkostrzelnością nie jest jednak odczuwalny.

13 innych produktów w tej samej kategorii:

Pliki do pobrania

Instalacja Perun V2 optical

Instrukcja montażu mosfetu Perun V2 optical.

Pliki do pobrania (721.1k)

Instrukcja Perun V2 optical

Instrukcja obsługi mosfetu Perun V2 optical.

Pliki do pobrania (738.17k)